Prospekta s.r.o. bola založená v roku 1991 ako obchodná spoločnosť so zámerom, ktorý vystihuje naše motto: ... lepšia kvalita života pre každého.


Hlavným pilierom tohto zámeru je prevencia a komplexný prístup k riešeniu zdravotných problémov človeka – čiže: zmena životného štýlu, úprava stravy, používanie prírodných prostriedkov a postupov bez nežiaducich vedľajších účinkov, ale naopak so schopnosťou upevniť zdravie a zlepšiť celkovú kondíciu organizmu.


Postupne preto vyberáme vysoko kvalitné produkty a neustále rozširujeme našu ponuku v týchto kategóriách:

- výživové doplnky, bio-potraviny
- kozmetické prípravky
- zdravotné pomôcky.

Zastupujeme značky: Barley Power ™, Hema® (prvý koenzým Q10 v SR), Primavera®, Shark®, Naturfyt Bio, Aronia Original®, MEDISTIK ™, atď.

V súčasnosti už máme tisíce spokojných klientov, ktorým sme prispeli k lepšej kvalite života a zlepšeniu zdravia cez našu ponuku v:
- lekárňach po celej SR
- predajniach prírodných produktov (vrátane vlastnej maloobchodnej predajne)
- e-shope ( www.naturlekaren.sk, www.aroniaoriginal.sk, www.naturfyt.sk) .

V roku 2006 sme otvorili ďalšiu divíziu, ktorá sa týka ochrany vodovodných systémov a zariadení pred vodným kameňom, koróziou a baktériami Legionella.

Galvanický systém ISB®-Scalebuster® vytvára prostredie, v ktorom sa udrží najvyššia kvalita najdôležitejšej tekutiny pre kvalitný život, ktorou je voda. Voda pitná i úžitková.
Týmto systémom chránime i životné prostredie a v nemalej miere zároveň šetríme finančné prostriedky našich klientov (od rodinných domov až po priemyselné komplexy). 

Viac informácií nájdete na stránke www.scalebuster.sk.